Elementor recenze 2020

Elementor recenze

Přemýšlíte nad použitím Elementoru na vašich WordPress stránkách? V této recenzi Vám poskytneme podrobný náhled na tento skvělý nástroj. Můžete se pak rozhodnout, zda je pro Vás ten pravý.

Elementor, nástroj pro tvorbu webových stránek ve WordPress. Má celou řadu funkcí, jednoduché a intuitivní ovládání. Nabízí placenou a bezplatnou verzi. Již bezplatná verze Vám poskytne dostatek funkcí, které dokáží převést Váš nudně vypadající web na profesionální webové stránky. Pokud tedy začínáte a nemáte dostatek financí na „vymazlený“ web, je pro Vás bezplatná verze Elementor to pravé. Pokud hledáte pokročilejší funkce a řešení typu vše na jednom místě, rozhodně doporučujeme Elementor pro verzi. Obě verze nabízí množství přednastavených šablon a bloků, které můžete ihned použít.

Jednoduché ovládání

V levé části se nacházejí nástroje (Widgety), které stačí jednoduše přetáhnout do požadované oblasti webu a které pak dále můžete upravovat.

Responzivita pro mobil a tablet

V Elementoru jednoduše nastavíte zobrazování pro mobilní zařízení i tablet. Tato funkce je součástí bezplatné i placené verze.

Šablony a bloky

Šablony a bloky Vám ušetří čas! Tato vychytávka Vám umožní vytvořit stránku během pár kliknutí. Podívejte se na video Jak vytvořit web stránku s Elementorem.

Funguje s jakokoli WordPress šablonou

Elementor je dostatečně flexibilní, že funguje s jakoukoli WordPress šablonou.
Nejkompatibilnější jsou však tyto:

Tyto šablony mají placenou a bezplatnou verzi.

Schéma cen a licencí

Bezplatnou verzi a placené licence si můžete stáhnout na stránkách Elementoru. První balíček (Free) je zdarma a nabízí omezené možnosti nástrojů a šablon. Ostatní Pro licence se liší podle toho, kolik stránek s tímto nástrojem chcete vytvořit. Funkce a nástroje u placených licencí jsou stejné.

Pokud jste majitelem/lkou malé firmy, Personal licence by Vám měla stačit. Pokud ale tvoříte webové stránky pro své klienty je nejlepší volbou balíček Expert. Cena licencí je uvedena vždy za rok.

Proč přejít na placenou verzi?

Všechny výše uvedené funkce jsou součástí bezplatné verze a jsou základem pro postavení slušných webových stránek.  Pokud se ale chcete posunout o krok dále, budete potřebovat verzi placenou.

Důvody, proč by jste měli zvážit upgrade:

1. Pro verze umožňuje přizpůsobit každou část vašich stránek.

Konkrétní oblasti, jako jsou záhlaví, zápatí, archivy a stránky s výsledky vyhledávání, jsou téměř vždy omezeny a pro úpravy by bylo nutné kódování. S Pro verzí se nemusíte omezovat.

Placená verze Elementoru Vám umožní vytvořit:

 • Záhlaví (můžete vytvořit více než jednu záhlaví a přiřadit je k různým stránkám vašeho webu)
 • Zápatí
 • Stránka archivu
 • Jedna stránka blogového příspěvku (vytvořte šablonu blogového příspěvku a použijte ji pro různé kategorie, stránky nebo taxonomie)
 • 404 stránka
 • Stránka s výsledky vyhledávání

2. Dodatečné nástroje a funkce (Widgety).

Elementor Pro má dalších 30 nástrojů, které vám pomohou rychle vytvořit důležité části webu, například:

 • Formuláře (přihlašovací, kontaktní a přihlašovací formuláře)
 • Cenové tabulky
 • Popup (vyskakovací formuláře, cookies)
 • Členské sekce
 • Ceník
 • Flip box
 • Sdílecí tlačítka
 • Navigační menu
 • Portfólio
 • Animovaný text
 • Recenze

3. Získáte přístup k profesionálním šablonám a blokům.

Elementor Pro nabízí profesionálněji vytvořené šablony a bloky, které vám pomohou vytvořit úžasné webové stránky.  Můžete vytvářet webové stránky s animovanými nadpisy, snímky, nádherně vypadajícími formuláři a pokročilejšími funkcemi.

4. Přístup k aktualizacím a nepřetržitá podpora.

Tým Elementor často aktualizuje, aby opravil problémy a přidal další funkce. Jejich podpora 24/7 je také k dispozici pouze předplatitelům Pro. Ačkoli mají na svých webových stránkách komplexní znalostní základnu, získání podpory od jejich týmu vám může ušetřit neocenitelný čas a peníze.

5. Integrace Elementor Pro usnadňuje marketing.

Elementor marketing nástroje

Pokud chcete na svém webu implementovat marketingovou strategii, přijde vhod integrace s dalšími aplikacemi, jako jsou Zapier, MailChimp, HubSpot, MailerLite a GetResponse.

Nástroje v bezplatné verzi

Nástroje v placené verzi

Elementor theme elements
Elementor woocommerce

Chcete-li zobrazit úplné srovnání verze Elementor Free vs. Pro, klikněte ZDE.

Elementor je nejlepší nástroj pro tvorbu webu, jaký jsme kdy použili. Je velmi snadné se ho naučit používat. Jakmile Elementor nainstalujete, můžete s ním okamžitě vytvářet nové příspěvky a stránky. Bezplatná verze by měla stačit, pokud právě začínáte, a pokud chcete, můžete vždy upgradovat na Pro.

Doporučujeme také přečíst náš článek Jak používat Elementor – příručka pro začátečníka/ice.

Veronika Červenková

Veronika Červenková

Web/Elementor/grafika

Sdílejte článek

Pokud se Vám článek líbil, budeme rádi za sdílení!

O nás

Tvoříme webové stránky ve Wordpress s Elementorem, píšeme pro Vás články a tvoříme  návody o tvorbě webu.

Další články

Nejnovější video návody

Přehrát video

Sleva 50% na webhosting No limit od Wedos

Kód: WN241EJBXM Kupón platí do 30.6.2024.

Podpořte nás koupí

Chcete dostávat upozornění na nové články?