10 vychytávek, které by na vašem webu rozhodně neměli chybět

webové stránky

Máte webové stránky? Zajímá Vás, co by Váš web měl obsahovat? 

Mám pro Vás 10 vychytávek a tipů, které by na vašem rozhodně neměli chybět!

1. Responzivita

Mobile First

Optimalizovaný web pro mobil a tablet je v dnešní době základ! Většina uživatelů prohlíží webové stránky na mobilním zařízení. Je důležité na to při tvorbě webu myslet!

2. Rychlost webu

Rychlost načítání webových stránek je klíčová. Nenechte zákazníka odejít a nakoupit u konkurence. Trpělivost uživatelů není nekonečná.

3. Přehlednost

Nabídněte klientovi přehledný a smysluplný web. Najde tam to, co potřebuje a bude spokojený. Přečtěte si něco o UX designu.

4. SEO a Google analytics

Toto téma rozhodně stojí za pozornost. SEO určitě nepodceňujte a neustále na něm pracujte. Pokud jste úplný začátečník/ice a máte webové stránky ve WordPress, mrkněte na náš kurz Základy SEO a jeho nastavení. Měřte návštěvnost a buďte vidět ve vyhledávačích!

5. Sociální sítě

Většina populace dnes frčí na sociálních sítích. Lidé sdílejí, lajkují, komentují… Sociální sítě rozhodně patří na Váš web. Pozn. dávejte je na web, jen když jste na sociálních sítích aktivní. Nedávejte na web mrtvé facebookové profily 😉 

6. Blog

Pokud si chcete udržet zákazníka co nejdéle na webových stránkách, začněte psát blog. Budujete si tím vztah s klientem a články jsou skvělé pro vaše SEO.

7. Call to action (CTA)

Neboli výzva k akci. Nasměruje návštěvníka webu tam, kam potřebujete. Pomocí odkazů, tlačítek, klikacích obrázků, textů, ho nechte proklikat se až k nákupu vašeho produktu.

8. Chytré texty

Správně zvolený a dobře poskládaný text dělá zázraky! Přečtěte si něco o copywritingu.

9. Povinné údaje

Pokud podnikáte, máte firmu a vlastníte webové stránky, tak je důležíté uvést na stránkách vaše ID. Tzn. jméno/firma, IČO, DIČ, sídlo. Hrozí vysoké pokuty, tak si dávejte pozor.

10. Design

Design rozhodně nepodceňujte. „Retro“ web není dobrá vizitka. Dejte webu šmrnc a nechte si udělat moderní a přehledný design, kterým oslníte a každý se k Vám bude rád vracet.

Bonus rada

Nechte si zabezpečit webové stránky SSL certifikátem (zámečkem v url adrese). Budete působit věrohodněji a ochráníte se vůči napadení. Dnes už většina webhostingů poskytuje základní certifikát Lest´s encrypt zdarma!

Bonus tip

Pokud máte webové stránky ve WordPress, nainstalujte si Elementor page builder. Dají se s ním vytvořit krásné webové stránky pro vaše podnikání. Přečtěte si více o Elementoru.

Elementor page builder
Veronika Červenková

Veronika Červenková

Web/Elementor/grafika

Sdílejte článek

Pokud se Vám článek líbil, budeme rádi za sdílení!

O nás

Tvoříme webové stránky ve Wordpress s Elementorem, píšeme pro Vás články a tvoříme  návody o tvorbě webu.

Další články

Nejnovější video návody

Přehrát video

Sleva 50% na webhosting No limit od Wedos

Kód: WN241EJBXM Kupón platí do 30.6.2024.

Podpořte nás koupí

Chcete dostávat upozornění na nové články?