1. Registrace domény

Začínáme s tvorbou webu

Kde začít?

Zaregistruj si doménu

První s čím začni je registrace domény. Doména je název adresy webových stránek např. www.jmenofirmy.cz.

Název domény by měl být nejlépe krátký, dobře zapamatovatelný, úderný, vystihující tvoji firmu/značku. Až budeš mít vybraný vhodný název, můžeš si ověřit, zda je tato doména volná ZDE.

Tip: Použij do názvu domény klíčové slovo, zlepší tvoje SEO hodnocení ve vyhledávačích. Např. pokud nabízíš pronájem prostorů, použij v názvu pronajemprostoru.cz.

registrace domény

Zaregistruj si doménu u poskytovatele Wedos. Pokud máš doménu již registrovanou, tento krok přeskoč. Pokud si přeješ doménu přeregistrovat od jiného poskytovatele, následuj návod.

1.

Vytvoř si zákaznický účet

Na této stránce si vytvoříš zákaznický účet. V pravém rohu nahoře klikneš na registrace a vyplníš údaje o novém uživateli. Klikni na tlačítko zaregistrovat. Do e-mailu ti příjdou přihlašovací údaje.

2.

Přihlaš se k účtu

Přihlaš se do zákaznického účtu pomocí přihlašovacích údajů, které jsi dostal/la v e-mailu.

3.

Registruj doménu

Nahoře v administraci klikni na záložku domény a v seznamu na registrovat doménu.

4.

Objednej doménu

V objednávce vyplň název domény, koncovku domény, délku registrace, volbu webhostingu No limit a zaškrtni souhlas s obchodními podmínkami a GDPR. Klikni pokračovat v objednávce.

5.

Nastavení domény

 V dalším kroku nech výchozí nastavení, zaškrtni souhlas s
podmínkami a dej pokračovat v objednávce.

6.

Přihlášení k účtu

Znovu se přihlaš do zákaznického účtu.

7.

Majitel/ka domény

Zde vyplň údaje majitele/lky domény. Nahoře můžeš kliknout vyplnit údaje z adresáře kontaktů, kde se ti automaticky vyplní údaje, které jsi zadával/la při registraci zákaznického účtu.

8.

Fakturační údaje

V dalším kroku vyplň fakturační údaje.

9.

Kontrola a dokončení objednávky

V posledním kroku překontroluj údaje a klikni na dokončit objednávku. Na e-mail ti příjde výzva k platbě. Platbu je nutné uhradit pro další postup. Všechny e-maily od Wedos si schovej.